Википедија на татарски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на татарски јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно нататарски јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://tt.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на татарски јазик е издание на Википедија на татарски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]