Википедија на татарски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на татарски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно нататарски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://tt.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на татарски јазик е издание на Википедија на татарски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]