Википедија на пенсилванскогермански јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на пенсилванскогермански јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно напенсилванскогермански јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://pdc.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на пенсилванскогермански јазик е издание на Википедија на пенсилванскогермански јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]