Википедија на пенсилванскогермански јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на пенсилванскогермански јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно напенсилванскогермански јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://pdc.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на пенсилванскогермански јазик е издание на Википедија на пенсилванскогермански јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]