Википедија на долносаксонски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на долносаксонски јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно надолносаксонски јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://nds.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на долносаксонски јазик е издание на Википедија на долносаксонски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]