Википедија на долносаксонски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на долносаксонски јазик
Адреса Енциклопедиски интернет проект
Достапно на долносаксонски јазик
Седиште Мајами
Сопственик Викимедија Фондација
Мрежно место http://nds.wikipedia.org/
Комерцијално не
Регистрација опционално

Википедија на долносаксонски јазик е издание на Википедија на долносаксонски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]