Википедија на гански јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на гански јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно нагански јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://gan.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на гански јазик е издание на Википедија на гански јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]