Википедија на амхарски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на амхарски јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно наамхарски јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://am.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на амхарски јазик е издание на Википедија на амхарски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]