Википедија на амхарски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на амхарски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно наамхарски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://am.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на амхарски јазик е издание на Википедија на амхарски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]