Википедија на кинески јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Кинеска Википедија
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно накинески
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://zh.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Кинеска Википедија е издание на Википедија на кинески јазик, дел од Фондација Викимедија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]