Википедија на кинески јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кинеска Википедија
Wikipedia-logo-v2-zh.svg
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно накинески
СедиштеМајами, Флорида
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://zh.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Кинеска Википедија е издание на Википедија на кинески јазик, дел од Викимедија Фондација.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]