Википедија на фарски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на фарски јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно нафарски јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://fo.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на фарски јазик е издание на Википедија на фарски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]