Прејди на содржината

Википедија на фарски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на фарски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно нафарски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://fo.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на фарски јазик е издание на Википедија на фарски јазик.

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]