Википедија на урду

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на урду
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно наурду
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://ur.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на урду е издание на Википедија на урду.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]