Википедија на урду

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на урду
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно наурду
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://ur.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на урду е издание на Википедија на урду.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]