Прејди на содржината

Википедија на маратиски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на маратиски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно намаратиски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://mr.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на маратиски јазик е издание на Википедија на маратиски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]