Википедија на маратиски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на маратиски јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно намаратиски јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://mr.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на маратиски јазик е издание на Википедија на маратиски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]