Википедија на маорски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на маорски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно намаорски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://mi.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на маорски јазик е издание на Википедија на маорски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]