Википедија на маорски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на маорски јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно намаорски јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://mi.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на маорски јазик е издание на Википедија на маорски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]