Википедија на кмерски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на кмерски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно накмерски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://km.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на кмерски јазик е издание на Википедија на кмерски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]