Википедија на кмерски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на кмерски јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно накмерски јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://km.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на кмерски јазик е издание на Википедија на кмерски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]