Википедија на јидиш

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на јидиш
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно најидиш
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://yi.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на јидиш е издание на Википедија на јидиш.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]