Википедија на ерменски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на ерменски јазик
Адреса Енциклопедиски интернет проект
Достапно на ерменски јазик
Седиште Мајами
Сопственик Викимедија Фондација
Мрежно место http://hy.wikipedia.org/
Комерцијално не
Регистрација опционално

Википедија на ерменски јазик е издание на Википедија на ерменски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]