Википедија на самогитски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Самогитска Википедија
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно насамогитски
СедиштеМајами, Флорида
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://bat-smg.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Самогитска Википедија е издание на Википедија на самогитски јазик, дел од Викимедија Фондација.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]