Википедија на холандски долносаксонски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на холандски долносаксонски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно нахоландски долносаксонски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://nds-nl.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на холандски долносаксонски јазик е издание на Википедија на холандски долносаксонски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]