Википедија на холандски долносаксонски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на холандски долносаксонски јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно нахоландски долносаксонски јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://nds-nl.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на холандски долносаксонски јазик е издание на Википедија на холандски долносаксонски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]