Википедија на француски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Француска Википедија
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно нафранцуски
СедиштеМајами, Флорида
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://fr.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Француската Википедија е издание на Википедија на германски јазик, дел од фондацијата Викимедија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]