Википедија на малајски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на малајски јазик
Wikipedia-logo-ms.png
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно намалајски
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://ms.wikipedia.org
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на малајски јазик е верзија на Википедија на малајски јазик и е слободна енциклопедија, која денес има преку 120.000 статии[1] и го завзима 32 место на листата на Википедии според бројот на статии.[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]