Википедија на малајски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на малајски јазик
Вид место
Енциклопедиски интернет проект
Достапно намалајски
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://ms.wikipedia.org
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на малајски јазик е верзија на Википедија на малајски јазик и е слободна енциклопедија, која денес има преку 120.000 статии[1] и го завзима 32 место на списокот на Википедии според бројот на статии.[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]