Википедија на лингала јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на лингала јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно налингала јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://ln.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на лингала јазик е издание на Википедија на лингала јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]