Википедија на лингала јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на лингала јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно налингала јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://ln.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на лингала јазик е издание на Википедија на лингала јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]