Википедија на канада јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на канада јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно наканада јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://kn.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на канада јазик е издание на Википедија на канада јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]