Википедија на кантонски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на кантонски јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно накантонски јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://zh-yue.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на кантонски јазик е издание на Википедија на кантонски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]