Википедија на кантонски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на кантонски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно накантонски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttps://zh-yue.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на кантонски јазик е издание на Википедија на кантонски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]