Википедија на западнопенџапски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на западнопенџапски јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно назападнопенџапски јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://rm.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на западнопенџапски јазик е издание на Википедија на западнопенџапски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]