Википедија на неварски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на неварски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно наневарски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://new.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на неварски јазик е издание на Википедија на неварски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]