Википедија на неварски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на неварски јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно наневарски јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://new.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на неварски јазик е издание на Википедија на неварски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]