Википедија на полски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Полска Википедија
Wikipedia-logo-v2-pl.png
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно наполски
СедиштеМајами, Флорида
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://pl.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Полската Википедија е издание на Википедија на полски јазик, дел од фондацијата Викимедија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]