Википедија на кебуански јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на кебуански јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно накебуански јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://ceb.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на кебуански јазик е издание на Википедија на кебуански јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]