Википедија на туркменски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Туркменска Википедија
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно натуркменски
СедиштеМајами, Флорида
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://tk.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Туркменска Википедија е издание на Википедија на туркменски јазик, дел од Викимедија Фондација.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]