Википедија на тајландски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на тајландски јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно натајландски јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://th.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на тајландски јазик е издание на Википедија на тајландски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]