Википедија на тајландски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на тајландски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно натајландски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://th.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на тајландски јазик е издание на Википедија на тајландски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]