Википедија на тибетски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на тибетски јазик
Wikipedia-logo-v2-bo.svg
Изглед
АдресаМрежен енциклопедиски проект
Достапно натибетски јазик
СопственикФондација Викимедија
Мрежно местоhttp://bo.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на тибетски јазик е издание на Википедија, дел од Фондацијата Викимедија, која објавува статии на тибетски јазик. Оваа Википедија била основана на 9 февруари 2008 година.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]