Википедија на тибетски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на тибетски јазик
Екранска снимка
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно натибетски јазик
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://bo.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на тибетски јазик — издание на Википедија, дел од Фондацијата Викимедија, која објавува статии на тибетски јазик. Оваа Википедија била основана на 9 февруари 2008 година.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]