Википедија на фрулиски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на фрулиски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно нафрулиски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://fur.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на фрулиски јазик е издание на Википедија на фрулиски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]