Википедија на велшки јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на велшки јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно навелшки јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://cy.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на велшки јазик е издание на Википедија на велшки јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]