Прејди на содржината

Википедија на велшки јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на велшки јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно навелшки јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://cy.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на велшки јазик е издание на Википедија на велшки јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]