Википедија на узбечки јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на узбечки јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно наузбечки јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://uz.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на узбечки јазик е издание на Википедија на узбечки јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]