Википедија на узбечки јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на узбечки јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно наузбечки јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://uz.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на узбечки јазик е издание на Википедија на узбечки јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]