Википедија на каталонски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Каталонска Википедија
Адреса http://ca.wikipedia.org/
Комерцијално? не
Тип Енциклопедиски интернет проект
Регистрација опционално
Расположиви јазици каталонски
Сопственик Викимедија Фондација

Каталонска Википедија е издание на Википедија на каталонски јазик, дел од Викимедија Фондација.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]