Википедија на каталонски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Каталонска Википедија
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно накаталонски
СедиштеМајами, Флорида
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://ca.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Каталонска Википедија е издание на Википедија на каталонски јазик, дел од Викимедија Фондација.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]