Википедија на дански јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Данска Википедија
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно надански
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://da.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Данска Википедија е издание на Википедија на дански јазик, дел од Фондација Викимедија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]