Википедија на дански јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Данска Википедија
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно надански
СедиштеМајами, Флорида
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://da.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Данска Википедија е издание на Википедија на дански јазик, дел од Викимедија Фондација.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]