Прејди на содржината

Википедија на грузиски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на грузиски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно нагрузиски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://ka.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на грузиски јазик е издание на Википедија на грузиски јазик.

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]