Википедија на грузиски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на грузиски јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно нагрузиски јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://ka.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на грузиски јазик е издание на Википедија на грузиски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]