Википедија на курдски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на курдски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно накурдски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://ku.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително
Курдски жени на тренинг настан на Викимедија на Википедија во Лондон, декември 2016 година

Википедија на курдски јазик е издание на Википедија на курдски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]