Википедија на курдски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на курдски јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно накурдски јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://ku.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на курдски јазик е издание на Википедија на курдски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]