Википедија на малајалски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на малајалски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно намалајалски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://ml.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на малајалски јазик е издание на Википедија на малајалски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]