Википедија на ирски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на ирски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно наирски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://ga.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на ирски јазик е издание на Википедија на ирски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]