Википедија на ирски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на ирски јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно наирски јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://ga.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на ирски јазик е издание на Википедија на ирски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]