Википедија на ву

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на ву
吴语维基百科
48px Logo
Адресасемрежна енциклопедија
Достапно наву
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Мрежно местоhttp://wuu.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијанезадолжително

Википедија на ву (吴语维基百科) е издание на Википедија на јазикот ву што се говори во источна Кина.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]