Википедија на англиски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Англиска Википедија
Wikipedia-logo-v2-en.png
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно наанглиски
СедиштеМајами, Флорида
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://en.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Англиската Википедија е издание на Википедија на англиски јазик, дел од фондацијата Викимедија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]