Википедија на мјанмарски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на мјанмарски јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно намјанмарски јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://my.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на мјанмарски јазик е издание на Википедија на мјанмарски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]