Википедија на мјанмарски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на мјанмарски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно намјанмарски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://my.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на мјанмарски јазик е издание на Википедија на мјанмарски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]