Прејди на содржината

Википедија на судански јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на судански јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно насудански јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://su.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на судански јазик е издание на Википедија на судански јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]