Википедија на судански јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на судански јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно насудански јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://su.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на судански јазик е издание на Википедија на судански јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]