Википедија на исландски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на исландски јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно наисландски јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://ar.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на исландски јазик е издание на Википедија на исландски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]