Википедија на исландски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на исландски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно наисландски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://ar.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на исландски јазик — издание на Википедија на исландски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]