Википедија на јакутски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на јакутски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно најакутски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://sah.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на јакутски јазик е издание на Википедија на јакутски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]