Википедија на тонгански јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Тонганска Википедија
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно натонгански
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://to.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Тонганска Википедија е издание на Википедија на тонгански јазик, дел од Фондација Викимедија, која започнала со работа во 2004 година.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]