Википедија на тонгански јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на тонгански јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно натонгански јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://to.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на тонгански јазик е издание на Википедија на тонгански јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]