Википедија на малтешки јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на малтешки јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно намалтешки јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://mt.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на малтешки јазик е издание на Википедија на малтешки јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]