Википедија на малтешки јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на малтешки јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно намалтешки јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://mt.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на малтешки јазик е издание на Википедија на малтешки јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]