Википедија на италијански јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Итлијанска Википедија
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно наиталијански
СедиштеМајами, Флорида
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://it.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Италијанската Википедија е издание на Википедија на италијански јазик, дел од фондацијата Викимедија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]