Википедија на венетски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Венетска Википедија
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно навенетски
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://vec.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Венетска Википедија е издание на Википедија на венетски јазик, дел од Фондација Викимедија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]