Википедија на венетски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Венетска Википедија
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно навенетски
СедиштеМајами, Флорида
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://vec.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Венетска Википедија е издание на Википедија на венетски јазик, дел од Викимедија Фондација.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]