Википедија на наполитански јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на наполитански јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно нанаполитански јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://nap.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на наполитански јазик е издание на Википедија на наполитански јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]