Википедија на наполитански јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на наполитански јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно нанаполитански јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://nap.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на наполитански јазик е издание на Википедија на наполитански јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]