Википедија на шлески јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Шлеска Википедија
Адресасемрежен енциклопедиски проект
Достапно нашлески
СедиштеМајами, Флорида, САД
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://szl.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Шлеска Википедија е издание на Википедија на шлески јазик, дел од Фондацијата Викимедија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]