Википедија на германски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Германска Википедија
Адреса http://de.wikipedia.org/
Комерцијално? не
Тип Енциклопедиски интернет проект
Регистрација опционално
Расположиви јазици германски
Сопственик Викимедија Фондација

Германската Википедија е издание на Википедија на германски јазик, дел од фондацијата Викимедија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]