Википедија на германски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Германска Википедија
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно нагермански
СедиштеМајами, Флорида
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://de.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Германската Википедија е издание на Википедија на германски јазик, дел од фондацијата Викимедија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]